2018 - 2019 Eğitim – Öğretim Yılı mezuniyet töreni Kastamonu Meslek Yüksekokulunda coşkuyla kutlandı. Bu yıl 650 öğrencimizi mezun ettiğimiz tören; aileler öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve öğrencilerimizin yoğun katılımı ile 3 Mayıs 2019 Cuma günü Ahmet Yesevi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İki aşamalı olarak gerçekleştirilen törenin ilk aşaması Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda, ikinci aşaması ise Kastamonu Meslek Yüksekokulu bahçe alanda gerçekleştirildi. Konferans salonunda gerçekleştirilen törenimizin ilk aşaması mezun öğrencilerimizin tören alanındaki yerlerini almalarını müteakip, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Açılış konuşması Kastamonu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sayın Savaş CANBULAT tarafından yapıldı. Yaptığı açılış konuşmasında; öğrencilerimize yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın. Ailenizin sevgisi, ilgisi ve desteğiyle yetişen gençler olarak bugün buradasınız. Hocalarınız sizi ülkemiz koşullarına göre çok iyi olanaklar içinde, doğru teknik bilgilerle donattı. Toplumun çok farklı kesimlerinden gelen arkadaşlarınız oldu, birbirinize saygı duyarak, hoşgörü göstererek karşılıklı bir şeyler öğrenerek sosyal yaşamınızla ve geleceğinizle ilgili kendi görüşlerinizi oluşturdunuz. Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan ve güvenen meslek sahibi gençler olarak kendiniz, aileniz ve ülkemiz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu biliyorsunuz, biz de biliyoruz çünkü ürettiğiniz projelerle Kastamonu Meslek Yüksekokulunda iz bıraktıklarını belirtti.

Kastamonu Meslek Yüksekokulu dereceye giren ilk üçe ve programlarında dereceye giren birinci öğrencilere plaket ve ödüllerin takdim edildiği mezuniyet töreni; mezuniyet belgelerini alan her programın öğrencilerinin sahneye davet edilmesi ve hocaları ile birlikte hatıra fotoğrafı çekimleri ile devam etti.

Ahmet Yesevi Konferans Salonu dışında Kastamonu Meslek Yüksekokulu bahçe alanda Mezuniyet heyecanı, dereceye giren öğrencilerin mezuniyet pastası kesimi ve kep töreni ile doruğa ulaştı. Kep töreni sonrasında canlı müzik dinletileri ve dijey performanslarıyla doyasıya eğlenen mezunların coşkusu gece saatlerinde son buldu.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Savaş CANBULAT’ın Konuşması

Sayın Rektör Yardımcım, Dekanlarım, Müdürlerim, Hocalarım, İdari personelim, Değerli veliler ve sevgili öğrenciler, basının güzide temsilcileri burada ortak bir sevinci paylaşmak için toplanmış bulunuyoruz. KMYO 2018–2019 eğitim-öğretim yılı mezunları törenine hepiniz hoş geldiniz.

2006 yılında kurulan Kastamonu Üniversitesine bağlanan Kastamonu Meslek Yüksekokulunun kuruluşu 1976 yılına dayanmaktadır. Bugünün özel bir anlamı var çünkü kuruluşumuzun 43.yılında 41.dönem mezunlarını vermenin sevincini yaşıyoruz.

Kastamonu Meslek Yüksekokulunda

Bilgisayar Programcılığı,

Elektrik,

Beton Teknolojisi,

Mekatronik,

Elektronik Teknolojisi,

İnşaat Teknolojisi,

Makine ve

İnsan Kaynakları Yönetimi,

Radyo-TV Teknolojisi,

İşletme Yönetimi,

Grafik Tasarımı,

Basım ve Yayın Teknolojisi,

Çocuk Gelişimi

Sosyal Güvenlik,

Özel Güvenlik ve Koruma

programları ile eğitim-öğretime devam ederken teknolojiyi ve diğer gelişmeleri de yakından izleyerek program sayısını genişletmektedir.

Değerli veliler sizlerin bugünkü duyguları herkesten çok farklı. Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz gözbebekleriniz evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içine, başarılı olacaklarını umut ederek uğurlamanın vakti geldi. Ama içinizde onların istikballeriyle ilgili bir korku duymayın, bugüne kadar yaptıklarıyla bizim hep takdirimizi kazandılar. Hedefleri için zamanı ve olanakları çok iyi planladılar.

Dayanışma içinde yürüttükleri proje çalışmalarıyla hocalarının emeklerinin boşa gitmediğini hepimize ispatladılar. Onlarla gurur duyabilirsiniz ve biliyoruz ki bundan sonrada onların yaptıklarını bizlerle birlikte onurla izleyeceksiniz. Evlatlarınızı üniversite döneminde bizlere emanet ettiniz, çok titiz çalışan idari ve teknik kadronun desteğiyle değerli akademik kadromuz olağanüstü bir çaba ile eğitti, bilgilerle donatarak yarınlara hazırladı ve bizler hep birlikte evlatlarınızı yeni hayatlarına uğurlamanın mutluluğunu birlikte yaşıyoruz.

Akademik kadromuz, ortaya özgüvenleri çok yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın, sorumluluğu üstlenen, sürdüren ve bunun mutluluğunu yaşayan gençler yetiştirdi. Çok kıymetli hocalarım, kurumumuza ayak bastıklarından beri inci gibi işlediğiniz sevgili öğrencilerinizi iş yaşamlarında, sosyal yaşamlarında çeşitli başarılara imza atacak bireyler olarak yetiştirerek bugüne getirdiniz. Yüksekokulumuzdan 41. dönemde 650 mezunumuzu uğurluyoruz. Hepinize emeklerinizden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Sevgili Öğrenciler, Buraya ilk geldiğiniz günü bir hatırlayın. Yeni bir şehir, ailenizden sevdiklerinizden uzak yeni bir hayat, ev, yurt, yeni arkadaşlar, sınavlar… Mutlu günler, üzüntüler… Hayatınız hep bir koşuşturma, telaşla geçti. Sanmayın bugün burada, mezun oluyorum diye bu koşuşturma telaş son bulacak. Yaşadığınız müddetçe hep devam edecek bu koşuşturmalar, telaşlar. Yaşadıklarınız yaşayacaklarınız yanında belki de önemsiz bir dönem olarak belleğinizde kalacak. Belki de bugünleri çarçabuk unutacak, hiç yaşanmamış gibi hayatınızdan yok olup gidecek.

Sevgili öğrencilerim, bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın. Ailenizin sevgisi, ilgisi ve desteğiyle yetişen gençler olarak bugün buradasınız. Hocalarınız sizi ülkemiz koşullarına göre çok iyi olanaklar içinde, doğru teknik bilgilerle donattı. Toplumun çok farklı kesimlerinden gelen arkadaşlarınız oldu, birbirinize saygı duyarak, hoşgörü göstererek karşılıklı bir şeyler öğrenerek sosyal yaşamınızla ve geleceğinizle ilgili kendi görüşlerinizi oluşturdunuz. Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan ve güvenen meslek sahibi gençler olarak kendiniz, aileniz ve ülkemiz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu biliyorsunuz, biz de biliyoruz çünkü ürettiğiniz projelerle KMYO’da iz bıraktınız.

Değerli Veliler,

Bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınızı, asıl sahipleri olan sizlere sağ salim, kıymetini kendilerinin takdir edeceği meslek sahibi bireyler olarak teslim ediyoruz. Çocuklarınızla hep gurur duyun. Yolları açık, bahtları açık olsun.

Sevgili Öğrenciler,

Kiminizin duasında,

Kiminizin anılarında,

Kiminizin iyi dileklerinde olmak,

Unutulmamak dileğiyle…

Güle güle gençler.

Tüm güzellikleri ailece yaşamanız dileğimle, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Prof. Dr. Savaş CANBULAT

Kastamonu Meslek Yüksekokulu