Kastamonu Meslek Yüksekokulu Meslek Örgütleri Komisyonu tarafından düzenlenen “Kariyer Günüleri Etkinlikleri,” “Aile Şirketlerinde İnovasyon” başlıklı I. Konferans ile başladı. Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği ve 9 Mayıs 2019 tarihinde Ahmed Yesevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa Ünal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÜNAL konuşmacı olarak katıldı.

Metin ÜNAL konuşmasında; aile mesleği olan helva şeker ticareti ile mesleğe başladığını, bu alanda 30 yılı aşkın hizmet verdiklerini, Türk Hava Yolları Millileştirme Projesi’nde yer almak ve TÜBİTAK’ın partneri olmak gibi başarılara imza attıklarını belirtti. “Günümüzde işletmelerin askerlere değil, komutanlara ihtiyacı var” diyen Ünal, yüksek katma değerli ürün üretmenin önemine değinerek, gençleri planlı olması gerektiğini, çalışmaktan ve denemekten vazgeçmemeleri gerektiğini ifade etti.

Konferans, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Sezgin AYAN’ın, Metin ÜNAL’a çiçek takdimi ile tamamlandı.