Üniversitemiz Kastamonu Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerinin araç gereç ve eğitici materyal geliştirme derslerinde yaptıkları ürünlerinin yer aldığı yaklaşık 1000 parça ürünün sergilendiği ‘Eğitici Materyal Sergisi’ Ahmed Yesevi Konferans Salonu'nda açıldı.

Serginin açılışına Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Savaş CANBULAT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Dolapcı, Kastamonu Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Yardımcısı Abdullah Gökçe, Kastamonu Üniversitesi Özel İlkokulu Müdürü Nida ÖZVEREN, kamu-kurum ve kuruluşların amirleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Savaş Canbulat, sergide öğrencilerin ürettiği organik ve el emeği ürünlerin sergilendiğini belirtti.

Üniversitemiz Kastamonu Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Bahar Gümrükçü Bilgici de sergide yaklaşık bin eğitici materyal bulunduğunu belirterek, "Sergide el, iplik ve parmak kuklaları, mevsimleri anlatan şemsiyeler, eğitici oyuncaklar, kavram halıları başta olmak üzere çok sayıda eğitici materyal bulunuyor. Bu yıl mevsim teması üzerine çalışmalar yaptık. Çok da güzel şeyler ortaya çıktı." ifadelerini kullandı. Sergideki ürünlerin önemli bir amaç için kullanılacağına dikkati çeken Bilgici, şunları kaydetti: "Öğrencilerimizin emekleri ile hazırladıkları ürünleri öncelikle imkanların bulunmadığı bölgelerdeki çocuklara ulaştırmaya çalışıyoruz. Bunlar arasında anaokulları, ana sınıfları ve özel eğitim veren okullar bulunuyor. İhtiyacı bulunan okullarımızın yüksekokulumuzun internet sayfasından müdüre mesaj gönder bölümünden bize ulaşmalarını rica ediyoruz. Oradan kendilerine dönüş yapmaya çalışacağız."